چرا ویپ (VOIP) ؟

تکنولوژی voip
تکنولوژی voip (( voice over internet protocol همان طور که از اسمش میتوان حدث زد نوعی تکنولوژی است که به کاربرانش این امکان را میدهد که تماس های تلفنی خود را به جای استفاده از روش مرسوم قدیمی تلفن های آنالوگ از طریق پروتکل اینترنت برقرار کنند که این روش برای سازمان ها و مراکز تماس که در طول روز تماس های تلفنی زیادی برقرار میکنند به دلایل متعددی که در این مقاله به آن ها اشاره میکنیم مناسب است.

صرفه جویی در هزینه ها:
برقراری تماس اینترنتی بسیار کم هزینه تر از تماس تلفن عادی است این گزینه وقتی تأثیر خود را نشان می دهد که برای مسیرهای دور، ارتباط با افراد، در کشورهای دیگر مورد استفاده قرار بگیرد با صرفه جویی چشم گیردر هزینه ها، سازمان ها و مراکز تماس می توانند هزینه های کم شده را صرف بخش های مهم شرکت خود کنند که مسئله ی بسیار مطلوبی است.

راحتی نصب وقابل حمل بودن:
نرم افزار های مربوط به تکنولوژی VOIPهر دستگاه به راحتی قابل نصب میباشد و همین طور استفاده از آن نیاز به دانش خاصی ندارد و به راحتی برای همه ی افراد قابل استفاده است ، همچنین این تکنولوژی در سراسر جهان در دسترس است، هرجا به اینترنت وصل باشید میتوانید از طریق نرم افزار VOIPفن همراه خود تماس برقرار کنید.

انعطاف پذیری:
راه اندازی VOIP دستگاه تلفن یا کامپیوتر شخصی شما مانع ارتباط تلفنی شما به روش قدیمی نمیشود و تنها یک مزیت به سیستم شما اضافه میکند و در مواقع نبود اینترنت میتوانید از روش قدیمی استفاده کنید. به علاوه مبدلVOIP ویژگی را دارد که سیگنال هایی که از تفن آنالوگ (قدیمی) ایجاد میشود را حس کند وبه ایمیل شما گزارش دهد.

چندکاره بودن:
علاوه بر تماس تلفنی از طریق اینترنت شما میتوانید ویدئوکنفرانس تلفنی انجام دهید یعنی بدون توجه به این که کجا باشید با داشتن اینترنت شما میتوانید در ارتباط با همکاران خود باشید و در جلسات مهم از راه دور حضور داشته باشید.
شاید به خاطر تجربه تماس تلفنی با نرم افزار هایی چون viber,whatsapp و… این تصور در ذهن شما ایجاد شود که ممکن است کیفیت صدا به خوبی روش قدیمی نباشد ولی با جلورفتن زمان و پیشرفت تکنولوژیVOIP این ایراد برطرف شده وچنین مشکلی وجود ندارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره و خرید: 021 82437000