هدست باسیم بهتر است یا بیسیم

در خصوص بیسیم یا با سیم بودن هدست مهم ترین فاکتور نیاز به حرکت یا همان Mobility در محل کار است. اپراتور مرکز تماس که قرار است کلیه پاسخگویی ها را بر اساس اطلاعات موجود بر روی کامپیوتر خود انجام دهد یا بایستی اطلاعات مربوط به هر تماس و درخواست را در سیستم CRM شرکت ثبت کند به احتمال زیاد نمیتواند خیلی از میز خود دور شده و معمولا پشت میز خود ثابت است (به غیر از اوقات استراحت که در آن هنگام هم احتمالا اصلا تمایل ندارد هدست روی گوشش باشد!). برای چنین کاربری استفاده از هدست بیسیم مزیت خاصی ندارد.

در طرف مقابل سوپروایزر و یا مدیر مرکز تماس را در نظر بگیرید. این افراد ممکن است در طول روز بارها از میز خود فاصله گرفته و جهت پیگیری امور به سایر همکاران یا بخش ها مراجعه کنند. در عین حال با توجه به اهمیت و جایگاه سازمانی ایشان، احتمال اینکه تماس های مهم و فوری به ایشان متصل شود نیز زیاد است، پس بسیار مطلوب است اگر این افراد حتی هنگامی که پای میز خود نیستند نیز بتوانند به تماس های خود جواب بدهند و این امر باعث افزایش هماهنگی درون سازمانی و بیشتر از آن رضایتمندی مشتریانی که دیگر پشت خط نخواهند ماند خواهد شد.

از موارد مهم دیگر در انتخاب هدست بیسیم این است که این محصولات نیاز به شارژ دارند و در صورت اتمام باطری مکالمه شما از دست خواهد رفت. در عین حال برای شارژ مجدد باطری نیاز به حداقل دو تا سه ساعت زمان دارید و اگر تنها وسیله ارتباطی اپراتور شما هدست بیسیم باشد طی این مدت ایشان کاری برای انجام دادن نخواهد داشت و فشار مکالمات بر روی سایر همکاران منتقل خواهد شد. مدت زمان استفاده از هدست پس از یک بار شارژ کامل و همچنین مدت زمان مورد نیاز جهت شارژ شدن کامل از مواردی است که در هنگام خرید هدست بیسیم بایستی مد نظر داشته باشید.

تکنولوژی های هدست های بیسیم مخابراتی و تلفنی معمولا Dect است، این تکنولوژی فواصلی به مراتب بیشتر از تکنولوژی بلوتوث (که حداکثر فاصله موثر آن 10 متر دید مستقیم است) را پوشش می دهد و بسته به نوع پوشش، جنس دیوارها و شلوغی محل استفاده فواصل بین 50 تا 100 متر در محیط های اداری و تا 300 متر در محیط های خالی و دید مستقیم را پوشش می دهد.

در خصوص این محصولات باید مدنظر داشته باشید که شماره گیری از روی هدست با توجه به اینکه هدست ها شماره گیر ندارند مقدور نمی باشد و حداکثر قابلیت های کم و زیاد کردن صدا، Mute کردن صدا و پاسخ دادن به تماس (در صورت وجود دستگاه بالابر یا Lifter برای تلفن های رومیزی و یا پشتیبانی از تکنولوژی مربوطه در مدل های کامپیوتری) ممکن می باشد. سایر کارهای کنترلی مثل انتقال تماس و یا Hold کردن از روی تلفن یا کامپیوتر ممکن می باشد.

و در انتها، مدنظر داشته باشید که هدست های بیسیم نسبت به نویز فرکانسی و تعداد تجهیزات بیسیم موجود در محل کار حساس هستند و استفاده همزمان از تعداد زیادی هدست یا محصولات بیسیم ممکن است باعث ایجاد تداخل فرکانسی گردد.

اگر قصد استفاده از هدست های باسیم و بی سیم را دارید ما به شما هدست های حرفه ای مرکز تماس اکیوتون را پیشنهاد میکنیم.

 

اکیوتون

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره و خرید: 021 82437000